Bizi arayın! +90 (0850) 346 16 13|info@abprotime.com

Türkıye’de Çalışma İzni

Türkiye’de yabancı uyruklu bir kişinin herhangi bir işverenlikte çalışabilmesi için Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından adına düzenlenen belgeye Çalışma İzni denir.

Çalışmak amacı ile ülkemizde bulunan T.C. uyruklu olmayan tüm yabancılar,4817 Sayılı Yabancıların Çalışma İzinleri hakkındaki kanun gereği çalışma izni almak zorundadır.Türkiye’de çalışma izinleri T.C. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından düzenlenir. Bakanlıktan izin istemlerinde yabancı personel adayının geçmiş tecrübe ve bilgi birikimine,eğitimine ve ikametiyle ilgili belgelere bakılmaktadır.Bunun yanında bir diğer önemli etken yabancı personelin istihdam edileceği işverenliğin durumudur.Kanunlarımıza göre çalışma izni verilebilmesi için, işverenin ve çalışacak olan yabancının sahip olması gereken kriterleri karşılayabiliyor olması beklenir. Kriterlerin karşılanması halinde, çalışma izni alınabileceği anlamı çıkarılmamalıdır. Bahsedilen kriterler, başvuru yapılabilmesini teminen gereklidir.

AbProTime Danışmanlık Çalışma izni İkamet izni, (oturma izni) Yabancı sermayeli şirket kuruluşu, Resmi muhasebe, bordro, Türk iş hukuku, Turkuaz kart ve Türk vatandaşlığı gibi başlıca konularda tam profesyonel yetkinlik ile hizmet verebilen, TSE (Hizmet Yeterlilik) belgeli, olan yerli sermayeli bir Türk danışmanlık firmasıdır.