Bizi arayın! +90 (0850) 346 16 13|info@abprotime.com

Devlet Desteklerine Yoğun Talep

Devlet Desteklerine Yoğun Talep Var!

Devletin KOBİ’lere yönelik vermiş olduğu hibe, teşvik, kredi ve desteklere ilgi her geçen gün artarak devam ediyor. Esnafın yüzünü güldüren projeler işletmelere büyük güç ve moral kaynağı oluyor. Projelerinin büyük kısmını işin ehli uzman kişi ve kuruluşlara yazdıranlar desteklerden daha etkin faydalanabiliyorlar. Bu konuda Kobi Danışmanlarının esnafa ve işletmelere sağladığı yararlar ise saymakla bitmiyor.

DEVLET DESTEKLERİ

Devlet desteklerinden faydalanmak ve bu desteklerin neler olduğu konusunda bilgi almak için öncelikle işletmenize uygun hibe ve proje analizleri yaptırmanız gerekiyor. 4×4 proje yazdırabilmek için mali veriler, analizler, fizibilite ve hibelibite oranlarını doğru bir şekilde hazırlatmanız desteklerden bir adım önden başlamanızı sağlayacaktır. Doğru analizler sizi her zaman doğru sonuçlara götüreceğinden profesyonellik gerektiren hibe ve teşvik projeleri için mutlaka uzman yardımı almanız şarttır.

Sektöre özel hibeler, il ve ilçeye özgün yatırımlar, piyasa araştırması, rakip analizi, iş akış şeması ve organizasyon, yatırım alanları ve istihdam, franchise veren kuruluşlar, franchise sözleşmeleri ve içerikleri bir yatırımcının işin başından itibaren titizlikle araştırıp öğrenmesi gereken konulardır. Ülkemizde yeni kurulan işletmelerin %60’ı 1 yıl içinde, ayakta kalabilenlerin %50’si ise 2 yıl sonra maalesef kapanmaktadır. Ülkemizi şirket çöplüğüne dönüştürmeden bilinçli yatırım yapmak şarttır. Yabancı sermaye ve yatırımcıyı ülkemize çekebilmek için bu oranların derhal değişmesi gerekir.

Bugün ülkemizde yeni iş kuran herkese 150.000 TL ile 550.000 TL arasında hibe ve destek verilmektedir. Mevcut işletmesi olan Kobilere ise 300.000 TL den 5 Milyon TL ye kadar hibe ve destek imkânları mevcuttur. Ancak Kobilerimizin maalesef %80’i bu hibe ve teşvikleri bilmiyor ve bilenlerde neyi, nereden nasıl alacağını bilmediğinden kulaktan dolma bilgilerle hareket ediyorlar. Bu desteklerden maksimum düzeyde yararlanabilmek için mutlaka bir bilene sormak, analiz ve değerlendirme yaptırmak vaz geçilmez bir unsurdur. Her Kobi’ye uygun bir destek mutlaka var. Proje ve rehberlik için mutlaka Kobi Danışmanlarıyla görüşünüz. Hibe almadan, hibe analizi yaptırmadan proje yazdırmayın. İyi bir proje kabul edilebilirlik oranı en yüksek olan projedir.

Devlet Desteklerine Yoğun Talep Var!

 

By |Mayıs 22nd, 2018|YENİ PROJELER|