Bizi arayın! +90 (0850) 346 16 13|info@abprotime.com

ERC 2019 Consolidator Grant Çağrısı açıldı

ERC 2019 Consolidator Grant Çağrısı açıldı;602 Milyon Avroluk bütçesi ile yaklaşık 314 proje fonlaması beklenen ERC Consolidator Grant 2019 çağrısı başvuruya açıldı. Son başvuru tarihi 7 Şubat 2019.

TÜBİTAK ERC Baş Araştırmacı Geliştirme Programı’na başvuru yapmak için son başvuru tarihi 24 Aralık 2018’dir

ERC ile ilgili her türlü soru ve önerileriniz için ncperc@tubitak.gov.tr adresi ile iletişime geçebilirsiniz

Doktorasını çağrı yılından 2-7 yıl önce almış genç araştırmacılar için uygundur. Örneğin ERC-2019-StG çağrısına 01 Ocak 2012 – 31 Aralık 2016 tarihleri arasında doktorasını almış araştırmacılar başvuru yapabilir.

Doğum, askerlik ve uzun dönemli hastalık gibi araştırmaya ara verilen dönemler göz önüne alınarak bu zaman aralığı uzatılabilmektedir. Örneğin bir annenin dünyaya getirdiği her çocuk için doktora öncesinde veya sonrasında doğum gerçekleşmiş olmasına bakılmaksızın en az 1.5 yıllık bir süre doktora aldığı yıla eklenmektedir. Doktora aldığınız yıl sınırda ve özel koşullardan emin değilseniz bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Başlangıç Desteği’nden yararlanmak isteyen araştırmacıların belirli bir araştırma olgunluğuna erişmiş ve bağımsız araştırma yapabildiklerini göstermiş olmaları beklenmektedir. Örneğin bu gösterge doktora tez danışmanından bağımsız olarak bir önemli makale yayınlamak veya önemli bir makalede ana yazar olmak olabilir.

Projelerin süresi maksimum 5 yıl olup, proje başına öngörülen bütçe 1.5 Milyon Avro’ya kadar çıkmaktadır. Bazı özel durumlarda (Avrupa Araştırma Alanı dışından Avrupa’ya/Türkiye’ye gelmek, büyük ekipman alımı, büyük araştırma altyapılarına erişim) bütçe 2 Milyon Avro’ya kadar çıkabilir.

Bu konuda daha fazla bilgi almak için çağrı yılına ait ERC Çalışma Programı ve ilgili çağrıya ait ERC Başvuru Kılavuzu dokümanlarını inceleyebilirsiniz.

DİKKAT!

ERC-2019-StG çağrısı 17 Ekim 2018 arihinde kapanmıştır. ERC-2020-StG çağrısının 2019 yılının Temmuz/Ağustos ayında açılması ve Ekim ayında kapanması beklenmektedir.

ERC-2020-StG çağrısına hazırlık yapmak isteyen araştırmacılarımız ERC-2019-StG çağrısı için hazırladığımız ve aşağıdan ulaşabileceğiniz dökümanları kullanabilirler. Ayrıca ERC-2020-StG çağrısına hazırlık yapmak isteyen araştırmacılarımız çağrı açılmadan da ERC Baş Araştırmacı Geliştirme Programı’na başvuru yapabilirler.

ERC ile ilgili her türlü öneri ve sorularınızı ncperc@tubitak.gov.tr adresine iletebilirsiniz.

Kaynak