Bizi arayın! +90 (0850) 346 16 13|info@abprotime.com

L4MS’nin Lojistik ve Otomasyon KOBİ’lerine Yönelik Çağrısı

Ufuk2020, Bilgi ve İletişim Teknolojileri alanı kapsamında desteklenen L4MS (imalat sektöründeki KOBİ’ler için lojistik) projesi ilk açık çağrısını yayımladı. Çağrıda inovatif tesis-içi lojistik çözümleri geliştiren üretici KOBİ’ler ve otomasyon tedariği ile sistem entegrasyonu üzerine çalışan firmalar desteklenecek.

L4MS, Nesnelerin İnterneti (IoT) platformu OPIL (Lojistik alanındaki inovasyonlar için açık platform) ve bir 3D simülatör ile küçük ve esnek lojistik çözümlerin en ekonomik şekilde yayılımını sağlamak üzere lojistik otomasyonların tamamen sanallaşması için hizmet veriyor.

Teknik desteğin yanında, KOBİ’ler için eğitim, ticarî danışmanlık ve 250 bin Avro’ya kadar çıkan fonlama olanakları da sunuyor. Başvuru için son tarih 30 Kasım!

L4MS hedefi, KOBİ’lerin üretimi için 10 katına kadar mobil robotların kurulum maliyetini ve zamanını azaltmaktır.

L4MS, herhangi bir altyapı değişikliği, üretim kesintisi ve şirket içi uzmanlık gerektirmeyen son derece küçük ve esnek lojistik çözümlerinin uygun maliyetli dağıtımını mümkün kılmak için OPIL (Lojistikte Yenilik için Açık Platform) ile birlikte lojistik otomasyonunun tam bir şekilde sanallaştırılmasını sağlar.

KOBİ’ler için cazip lojistik otomasyon yatırımları yaparken. L4MS, Finlandiya VTT Teknik Araştırma Merkezi tarafından yürütülen bir hızlandırma programıdır. L4MS hızlandırma programının uzunluğu 3,5 yıl olup, 8,8 milyon Avro’dur. L4MS, 2018 ve 2019’da KOBİ’ler üretmek için iki Açık Çağrı başlattı.

Ekim 2017’de başlatılan Avrupa Komisyonu L4MS (KOBİ Üretimi için Lojistik) girişimi, KOBİ’lerin fabrika içi lojistiğinin otomasyonunu hızlandıracaktır. L4MS, otomasyon tedarikçilerin lojistik çözümlerini mevcut fiyattan 10 kat daha hızlı ve daha ucuz bir tane GİRİŞİM VE YETİŞTİRME SİSTEMİ dijital hale getirecektir. L4MS, KOBİ’lerin robotik ve yapay zeka ve sanallaştırma gibidiğer ileri bilgisayarlar kullanmasıdır.

İşletmeler için akıllılaştırma hizmetleri

Hızlandırma programının bir parçası olarak, L4MS Marketplace, KOBİ’lerin L4MS Ağı tarafından sunulan “Hizmetler Kataloğu” nu üretmek için tek elden satış noktası olarak hareket edecektir: Yetkinlik Merkezleri, İş Hızlandırıcıları, Eğitim ve ortakların geri kalanı. Marketplace, KOBİ’lerin ve orta kapakların üretimini otomasyon çözüm sağlayıcılarıyla birleştiriyor.

Avrupa imalat KOBİ’leri ve orta ‐ kapaklar, süreçlerinin otomasyonuna ve yenilikçi bir iş ve / veya hizmet modelinin benimsenmesine, finansmana erişime ve ileri eğitime ve diğer personellerin yanı sıra ileri eğitime erişimde uzman desteğine erişim ve teknolojik destek alabilecek ve alabileceklerdir. Hizmetler.

Fabrikaların sanallaştırılması

OPIL (Lojistikte Yenilik için Açık Platform) ve 3B Simülasyonları kullanarak, Uygulama Denemeleri, imalat KOBİ’lerinin iş ihtiyaçlarına bağlı olarak yüksek derecede özerk, yapılandırılabilir ve hibrit (insan-robot) lojistik çözümlerini tasarlayacaktır. L4MS platformu OPIL, mevcut sistemlerde yeni teknolojinin kolay tak ve çalıştır entegrasyonu için teknoloji sağlayarak özellikle bu ikilemi hedefler.

Bu, OPIL’in kendi kendine organizasyon, navigasyon veya yerelleştirmeyi içeren esnek ve uyarlanabilir doğasıyla ele alınmaktadır.

L4MS, üretimdeki lojistik otomasyon için gelişmiş BİT teknolojilerini, özellikle KOBİ’ler için, bu tür sistemlerin başlangıç ​​yatırım sürelerini ve çabalarını büyük ölçüde azaltarak daha uygulanabilir kılmayı hedeflemektedir. Aşağıdaki şekil, AGV’ler, OPIL ve 3D simülasyon araçlarının kolaylaştırdığı mevcut kurulum sürecini yenisiyle karşılaştırmaktadır, bu da zaman ve maliyette yaklaşık 10 kat azalma sağlar.

Kaynak:UFUK2020