Bizi arayın! +90 (0850) 346 16 13|info@abprotime.com

Nanoteknoloji, İleri Malzemeler İleri İmalat ve İşleme Teknolojileri Alanı

Tanım:

NMP Alanı, AB Horizon 2020 Programı, Endüstriyel Liderlik ve Rekabetçilik önceliği altında Kolaylaştırıcı ve Endüstriyel Teknolojileri altında yer alan Nanoteknoloji, İleri Malzemeler, İleri İmalat ve İşleme Teknolojileri’nden oluşmaktadır.

Amaç:

6. ve 7. Çerçeve Programı’nın devamı niteliğinde olan NMP Alanı’nın amacı, Avrupa sanayinin rekabet edebilirliğinin artırılması ve kaynak yoğun sanayiden bilgi yoğun sanayiye geçişin sağlanması için bilgi üretmektir. Bunun hem yeni, yüksek teknolojiye sahip sanayiye, hem de daha yüksek değerli, bilgiye dayalı geleneksel sanayiye faydası olacaktır.

NMP Alanı, endüstride liderliğin sağlanması ve rekabetçiliğin arttırılması, araştırma ve yenilikçiliğin desteklenmesini öngörmektedir. Bu girişimin anahtar araçları, NMP Alanı içerisindeki kolaylaştırıcı ve endüstriyel teknolojilerde desteklerin arttırılması ve AB genelinde firmalara yenilik konusunda destek verilmesidir. Komisyon, AB’nin Nanoteknolojiler, İleri Malzemeler, İleri İmalat ve İşleme Teknolojileri alanlarında dünya lideri olmasını hedeflemektedir.

Bütçe: 3,5 Milyar Avro

 

By |Temmuz 31st, 2018|HORIZON 2020|