Bizi arayın! +90 (0850) 346 16 13|info@abprotime.com

TARIMSAL DESTEKLER

Tarım da ve hayvancılıkta üretimi arttırmak için devlet ciddi oranlar da bütçeler ayırmaktadır. Üreticilere tarımsal üretim hibelerinin yanı sıra; % 76’ sı gübre,mazot ve analiz desteği almaktadır. Ayrıca Ziraat Bankası ve Tarım Kredi Kooperatifi’ nin verdiği düşük faiz oranlarıyla kredi imkanı da bulunmaktadır. Temel de ki amaç üretimi artırmak ile birlikte büyük şehirlere göçe engel olmak ve bulundukları iller de köyler de kalmalarını sağlamaktır. Çiftçi ya da köy hayatı yaşayıp küçük ya da orta ölçekli hayvancılık, tarımla uğraşmanın yanı sıra ve organik yaşam hayalini taşıyorsanız devletin sunduğu imkanlar hakkında geniş kapsamlı bilgi almak için AB Pro Time tam size göre.

Çiftçilerin yapmış oldukları işlemlere göre mazot,gübre,ilaç vs konularında tarım orman bakanlığı tarafından sağlanan tarım destekleri bitkisel üretimde havzaya göre, hayvancılıkta ise bölgesel bazda farklılaştırılarak desteklemeler yapılmaktadır.

Türkiye Tarım Havzaları Üretim ve Destekleme Modeli kapsamında buğday, arpa, çavdar, yulaf ve tritikale için dekar başına (örnek) 15 lirası mazot, 4 lirası gübre olmak üzere toplam 19 lira, çeltik, pamuk için dekar başına 40 lirası mazot, 4 lirası gübre olmak üzere 44 lira, nohut, mercimek, kuru fasulye için dekar başına 14 lirası mazot, 4 lirası gübre olmak üzere toplam 18 lira, aspir için dekar başına 12 lirası mazot, 4 lirası gübre üzere 16 lira, yağlık ayçiçeği, soya fasulyesi, dane mısır, patates için dekar başına 19 lirası mazot, 4 lirası gübre olmak üzere 23 lira, kanola (Kolza), soğan, yaş çay, fındık, yem bitkileri ve diğer ürünler için dekar başına 10 lirası mazot, 4 lirası gübre olmak üzere 14 lira, nadas için de 6 liralık mazot desteği verilecek.

ABPROTİME DANIŞMANLIK olarak Çiftçi ya da köy hayatı yaşayıp küçük ya da orta ölçekli hayvancılık, tarımla uğraşmanın yanı sıra ve organik yaşam hayalini taşıyorsanız devletin sunduğu imkanlar hakkında geniş kapsamlı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İzinler, Hibe kredileri, projeler ve destekler hakkında bilgilendirilmek istermisiniz?

BİLGİ İSTİYORUM!

REFERANSLAR