Bizi arayın! +90 (0850) 346 16 13|info@abprotime.com

TechUP BURSA

TechUP BURSA Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı (BEBKA) tarafından bölgedeki girişimcilik altyapısının güçlendirilmesi, diğer kurumların vermiş oldukları desteklerle tamamlayıcılığı sağlanması ve bölgedeki teknoloji tabanlı firmalarının güçlendirilerek katma değerli üretime geçişin sağlanması amacıyla “Teknoloji Odaklı Hızlandırıcı Programı – TechUP” hayata geçiriliyor.

“Teknoloji Odaklı Hızlandırıcı Programı – TechUP” ın amacı Bursa ilinde, faaliyet gösterdiği alanda yenilikçi ve teknolojik bir ürünü/hizmeti olan, fakat söz konusu atılımı finansal kısıtlar veya tecrübe eksikliği gibi sebepler ile gerçekleştiremeyen, en az 3 ay önce kurulmuş, tercihen ciro elde etmiş firmaların büyüme hedeflerinin mentorlar gözetiminde desteklenmesi ve firmanın yatırım yapılabilir hale getirilmesi.

Program kapsamında Bursa’da faaliyet gösteren teknoloji tabanlı ürün/hizmet üreten ve tercihen ciro yapmış, büyümek için istekli firmalar desteklenecek. Uludağ Teknoloji Transfer Ofisi (Uludağ TTO) ile birlikte yürütülecek olan programa başvurular 10 Ekim 2017 tarihinde başlayacak. Başvurular iş fikri ile değil, geliştirdiği teknolojik yenilik/ürün/hizmete göre değerlendirilerek seçilecek; toplam 10 firma hızlandırıcı programına alınarak yatay ve dikey mentorlarla çalışabilecek. 7 ay sürecek programın sonunda düzenlenecek olan Yatırımcı-Girişimci Buluşmaları (Demo Day) ile firmalar yatırımcı karşısına çıkma imkânı bulacaklar.

  • Başvurular http://www.bebka.org.tr/Techup linkinden online olarak alınmaktadır. Bu tarihten sonra başvurular ULUDAĞ TTO tarafından şeklî incelemeye alınacak, başvurusu uygun bulunan girişimciler teknolojilerini anlatmak üzere mülakata çağırılacaktır. Bu değerlendirmeyi geçen 10 firma Hızlandırıcı Programa katılmaya hak kazanacaktır.
  • Programa alınan 10 firma ile bire bir görüşmeler yapılarak firmalar ürün, pazar, finans ve insan kaynakları yönünden değerlendirilerek ihtiyaçları tespit edilecektir. Bu analizler sonucunda firmaların hızlandırıcı eylem planları oluşturulacaktır
  • Programa alınmaya hak kazanan firmalar 2 günlük eğitim düzenlenecektir. Firma analizlerinden tespit edilen ihtiyaçlar doğrultusunda her firmaya iki mentor (yatay ve dikey mentorluk) atanarak firma-mentor çalışmaları başlatılacaktır. Program sonunda her firma için yatırımcı görüşmelerinde kullanılmak üzere Teknoloji Ticarileştirme Raporu hazırlanacaktır.
  • Program sonunda girişimciler sunum eğitimi ve sunum mentorlukları ile yatırımcı sunumu için hazırlanarak Demo Day’de yatırımcılara teknolojilerini sunmaları sağlanacaktır.

Firmaların seçilmesi / Aralık 2017

Firma görüşmeleri ve firma analizi / Ocak 2018

Hızlandırıcı Programı (Firma Mentor Çalışmaları ve Hızlandırıcı Eğitimleri) / Şubat – Mart 2018

Firma Raporlarının Hazırlanması / Nisan 2018

Proje başvuruları için son tarih ise 30 Kasım 2017 olup proje başvurularını girmek için  BEBKA TechUP Bursa internet sitesi BEBKA ziyaret edilebilir.

destek: www.abprotime.com

 

By |Kasım 15th, 2017|GENEL, YENİ PROJELER|