Bizi arayın! +90 (0850) 346 16 13|info@abprotime.com

TKDK IPARD II Programı Onuncu Başvuru Çağrısı Yayınlandı

TKDK IPARD II Programı Onuncu Başvuru Çağrı yayınlandı.Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK), IPARD II Programı 10. Başvuru Çağrı İlanına çıktı. 

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK), IPARD II Programı 10. Başvuru Çağrı İlanına çıktı. Bu çağrı ilanı kapsamında 

IPARD II Programı Onuncu Başvuru Çağrı

IPARD II Programı Onuncu Başvuru Çağrı

 

Tarımsal İşletmelerin Fiziki Varlıklarına Yönelik Yatırımlar (101)” 

“Tarım ve Balıkçılık Ürünlerinin İşlenmesi ve Pazarlanması ile İlgili Fiziki Varlıklara Yönelik yatırımlar (103)” tedbirleri kapsamında yapılacak başvurular kabul edilecek.

42 ilde faaliyet gösteren TKDK, bu dönemde 

IPARD II Programı Onuncu Başvuru Çağrı

101 sektörlerinden yapılacak başvurulara 45 Milyon Avro, 

103 sektörlerinden yapılacak başvurulara ise 80 Milyon Avro olmak üzere toplam 125 Milyon Avro (Yaklaşık 1.2 Milyar TL) hibe desteği verecek. Protime a.ş. Yönetim kurulu başkanı Mesut KURT  bu çağrı ilanı ile birlikte, büyükbaş ve küçükbaş hayvan, kaz ve hindi yetiştiriciliği, süt ve süt ürünleri işleme, peynir altı suyu işleme, süt toplama merkezleri, kırmızı et kesimhane ve parçalama tesisleri, su ürünleri işleme ve meyve ve sebze soğuk hava deposu tesisleriyle ilgili mevcut ve yeni yapılacak yatırımların, broyler yetiştiriciliği, kırmızı et ve kanatlı etinin işlenmesi, kanatlı eti kesimhane ve kanatlı eti parçalama tesisi yatırımlarında ise kapasite artırımı içermeyen mevcut işletmelerin modernizasyonunun destekleneceğini ifade etti.   


HİBE ORANLARI

Hayvancılık yatırımlarında % 50-70 oranında hibe desteği verileceğini ve proje başvurularının 15 Şubat – 16 Mart 2021 tarihleri arasında kabul edileceğini belirten Mesut KURT , tarım ve balıkçılık ürünlerinin işlenmesi ve pazarlanması sektörlerindeki yatırımlarda ise % 40-50 oranında hibe desteği verileceğini ve proje başvurularının 15 Şubat – 26 Mart 2021 tarihleri arasında kabul edileceğini belirtti. 

DESTEK KALEMLERİ

 TKDK projelerinde yatırımların, yapım işi (inşaat), makine ekipman harcamaları, proje hazırlık masrafları ve görünürlük harcamalarına destek verildiğini ve yatırımlarda KDV ve gelir vergisi gibi vergi muafiyetleri bulunduğunu işaret eden KURT, çağrı ilanına çıkılan sektörlerle ilgili yatırım yapmak isteyen çiftçi, firma, kooperatif ve üretici örgütlerini proje hazırlayarak 42 ildeki TKDK İl Koordinatörlüklerine sunmaya ve desteklerden istifade etmeye davet etti.

 

IPARD II Programı Onuncu Başvuru Çağrı

IPARD II Programı Onuncu Başvuru Çağrı

TKDK İL KOORDİNATÖRLÜKLERİ

AFYONKARAHİSAR AĞRI AMASYA  ANKARA  ARDAHAN AYDIN BALIKESİR BURDUR BURSA ÇANAKKALE ÇANKIRI ÇORUM  DENİZLİ DİYARBAKIR ELAZIĞ ERZİNCAN  ERZURUM GİRESUN HATAY  ISPARTA KAHRAMANMARAŞ KARAMAN KARS KASTAMONU KONYA KÜTAHYA MALATYA MANİSA MARDİN MERSİN MUŞ NEVŞEHİR ORDU SAMSUN  SİVAS ŞANLIURFA TOKAT  TRABZON  UŞAK VAN