Bizi arayın! +90 (0850) 346 16 13|info@abprotime.com

TÜBİTAK’tan Genç Girişimcilere 200 Bin Liraya Kadar Teknogirişim Desteği

TÜBİTAK; nitelikli girişimciliğin özendirilmesi ve uluslararası rekabet gücü olan, yenilikçi, teknoloji düzeyi yüksek ürün ve hizmetleri geliştirebilen başlangıç firmalarının oluşturulması amacıyla 1512 Teknogirişim Sermayesi Desteği Programı 2018 yılı çağrısına çıktı.

Bireysel Genç Girişim (BİGG) adlı programla girişimcilerin, teknoloji ve yenilik odaklı iş fikirlerini, katma değer ve nitelikli istihdam yaratma potansiyeli yüksek teşebbüslere dönüştürebilmeleri için fikir aşamasından pazara kadar olan faaliyetlerinin desteklenmesi öngörülüyor.

>1512 Teknogirişim Sermayesi Desteği Programı 2018 Yılı Çağrı Kapsamı

 Akıllı ulaşım: Yol güvenliği, otonom / elektrikli araçlar, insansız hava araçları, tümleşik ulaşım servisleri, temiz ulaşım, otomotiv vb.
 Enerji ve temiz teknolojiler: Enerji, yenilenebilir enerji, enerji verimliliği, atıktan enerji, akıllı binalar, akıllı şehirler, ileri malzeme ve kimya, enerji depolama, çevre vb.
 Akıllı üretim sistemleri: Makina imalat, robotik, otomasyon, katmanlı / hızlı üretim, endüstriyel bilişim, malzeme / kimya teknolojileri vb.
 İletişim ve sayısal dönüşüm: IOT, ölçme-test-analiz, elektronik sistemler, karar destek yazılımları, iletişim, eğitim, büyük veri, sanal / artırılmış gerçeklik, yapay zeka, bilgi güvenliği, bulut bilişim, web uygulamaları, mobil uygulamalar, giyilebilir teknolojiler, ses / görüntü / metin işleme vb.
 Sağlık ve iyi yaşam: İlaç, tanı ve analiz kitleri, biyomalzeme, e-sağlık, tıbbi cihazlar vb.
 Sürdürülebilir tarım ve beslenme: Su verimliliği, tohum, akıllı ve temiz tarım, fonksiyonel gıda, gıda güvenliği, gıda güvenilirliği, su ürünleri, bitki sağlığı, hayvan sağlığı ve refahı vb.

Destek üst limiti 200 bin TL olan 1512 Teknogirişim Sermayesi Desteği Programı’na

 Lisans programından bir yıl içinde mezun olacaklar
 Yüksek lisans veya doktora öğrencileri
 Lisans, yüksek lisans veya doktora derecelerinden birini en fazla 10 yıl önce almış kişiler
başvuru yapabilirler.

Bu program yenilikçi iş fikirlerinin ticari ürüne/sürece/hizmete dönüştürülmesine yönelik aşağıda açıklanan üç aşamadan oluşmaktadır. Girişimci her bir aşamayı sırasıyla tamamlayarak TÜBİTAK tarafından uygun bulunması durumunda bir sonraki aşamaya geçebilir.

Kaynak
Destek